Kontrola czasu pracy

Kontrola czasu pracy kierowców to najprościej rzecz ujmując sprawdzenie ilości wypracowanych godzin i zgodności tego czasu z przepisami prawa. Kontroli czasu pracy kierowców można dokonać na podstawie tarcz tacho lub plików cyfrowych z kart kierowców. Istnieje także możliwość wykorzystania w tym celu dodatkowej dokumentacji dotyczącej czasu pracy kierowców. Pracodawca jest zobowiązany kontrolować czas pracy kierowców na podstawie odnośnych przepisów kodeksu pracy i ustawy o czasie pracy kierowcy.

Kontrola czasu pracy kierowców zapewnia:

  • działanie zgodne z przepisami prawa
  • dyspozycyjność i bezpieczeństwo kierowców
  • zmniejszenie ryzyka wypadków

Za czas pracy kierowców uznaje się nie tylko kierowanie pojazdem, ale również czynności, które są związane z wykonywaniem przewozu drogowego. Maksymalny czas pracy może wynosić 13 godzin na dobę, przy czym nadliczbowe godziny są uzasadnione w sytuacji wystąpienia zdarzeń wymagających od kierowcy podjęcia kroków mających na celu ochronę życia, zdrowia lub mienia oraz usunięcia ewentualnej awarii (w skali roku nie może być ich więcej niż 260).

W naszej ofercie znajdą Państwo praktyczne rozwiązania, które pomagają kontrolować czas pracy kierowców, w wersjach: mini – gwarantuje możliwość monitorowania pojazdu w czasie pracy. Atutem tego modelu urządzenia są niewielkie wymiary i prosta obsługa. standard – zapewnia możliwość śledzenia pojazdu online, zużycia paliwa oraz identyfikację kierowcy. Głównymi zaletami urządzenia jest generowanie raportów oraz tworzenie statystyk czasu pracy. professional – zapewnia możliwość lokalizowania i monitorowania pojazdu oraz pracy kierowcy, jak też sprawdzanie stanu paliwa. Cenioną funkcją urządzenia jest natychmiastowe raportowanie o zaistniałych błędach w pracy silnika.

FIRMA

Firma Globtrak Polska Sp.z o.o. dostarcza usługę monitoringu GPS pojazdów oraz maszyn. Monitorowane obiekty wyposaża w autorskie lokalizatory GPS produkowane na terenie Unii Europejskiej. Przy ich pomocy cyfrowe dane z pojazdów klienta przesyłane są do serwerów umieszczonych w Centrum Kolokacyjnym, a następnie prezentowane on-line poprzez System Globtrak na komputerze klienta. Świadczona w ten sposób usługa, to:

  • zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą
  • kontrola paliwa
  • sprawne zarządzanie flotą
  • oszczędności w eksploatacji pojazdów
MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress