Monitoring zużycia paliwa

Monitoring paliwa

Jednym z podstawowych elementów zarządzania firmą, zajmującą się transportem albo posiadającą pojazdy służbowe, jest kontrola paliwa. Monitorowanie i kontrola zużycia paliwa polega na sprawdzaniu stanu faktycznego z warunkami i okolicznościami do niego prowadzącymi. Monitoring paliwa ma na celu analizowanie oraz porównanie pracy kierowcy z poziomem napełnienia baku. Tego rodzaju kontrola jest niezwykle istotna, gdyż poprzez baczną obserwację tendencji związanych ze zużyciem paliwa pozwala ona na zoptymalizowanie kosztów przedsiębiorstwa i zwiększenie ekonomiczności użytkowania samochodów przez kierowców.

Kontrolowanie stanu paliwa usprawnią proponowane przez nas narzędzia:

  • sonda paliwa – działa jako peryferyjne urządzenie do lokalizatora GPS i doskonale sprawdza się jako czujnik kontroli paliwa. Urządzenie odznacza się dokładnością pomiaru i może być wykorzystywane w większości pojazdów.
  • sonda cyfrowa – funkcjonuje jako urządzenie peryferyjne do lokalizatora GPS i jego głównym zadaniem jest monitorowanie zużycia paliwa. Odznacza się bardzo dobrymi parametrami technicznymi i może być stosowana w trudnych warunkach.
  • przepływomierz – został zaprojektowany do działania przy silnikach diesla jako kontrola zużycia paliwa i umożliwia pracę w dwóch funkcjach pomiaru. Udostępnia podstawowe informacje na temat stanu paliwa w pojeździe.

Zalety urządzeń

Dzięki bardzo dużemu doświadczeniu w branży i doskonałej orientacji w potrzebach firm transportowych (ale też wszystkich innych, które chcą skorzystać z naszych usług), zdołaliśmy stworzyć nowoczesne i sprawdzone rozwiązania umożliwiające zredukowanie kosztów przedsiębiorstw, których podstawową zaletą jest dokładność. Oferowane czujniki sprawdzają się w większości modeli pojazdów, a dzięki swojej odporności na rozmaite substancje chemiczne, oleje, wibracje czy drgania mechaniczne, są w stanie prawidłowo funkcjonować w różnych, nawet bardzo trudnych warunkach terenowych. Wysoka funkcjonalność oraz wiele znaczących informacji przekazywanych przez czujnik sprawiają, że możliwe staje się dokładne rozliczenie kierowcy z jego działań i ustalenie strategii, mającej na celu zwiększenie efektywności pracy zatrudnianych osób. Właściciele firm transportowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pozornie błahe informacje o liczbie przejechanych kilometrów, pojeździe czy stylu jazdy kierowcy, mają ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania i organizacji przedsiębiorstwa. Poza sprawowaniem kontroli nad pracą kierowców w czasie rzeczywistym, system generuje również raport, dzięki czemu analiza przychodzi z dużo większą łatwością.

Kontrola paliwa, czyli same korzyści

Chęć korzystania z urządzeń kontrolujących stan paliwa w baku, jego zużycie czy tankowanie wynika przede wszystkim z pobudek finansowych. Nieekonomiczna jazda powodująca duże zużycie paliwa to dodatkowe koszty, których każde przedsiębiorstwo woli unikać. Nasze urządzenia pozwalają na ograniczenie kosztów związanych z paliwem nawet o 20%, a tym samym na zwiększenie efektywności działań firmy. Trwałość i najdoskonalsza jakość wykonania czujników sprawiają, że stanowią one jednorazową, bardzo prędko zwracającą się inwestycję.

Monitoring zużytego paliwa pozwala na:

  • zmniejszenie zużycia paliwa
  • wygenerowanie oszczędności
  • poprawę kultury użytkowania pojazdu
FIRMA

Firma Globtrak Polska Sp.z o.o. dostarcza usługę monitoringu GPS pojazdów oraz maszyn. Monitorowane obiekty wyposaża w autorskie lokalizatory GPS produkowane na terenie Unii Europejskiej. Przy ich pomocy cyfrowe dane z pojazdów klienta przesyłane są do serwerów umieszczonych w Centrum Kolokacyjnym, a następnie prezentowane on-line poprzez System Globtrak na komputerze klienta. Świadczona w ten sposób usługa, to:

  • zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą
  • kontrola paliwa
  • sprawne zarządzanie flotą
  • oszczędności w eksploatacji pojazdów
MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress