Lokalizacja GPS

Nadajnik GPS do samochodów i innych pojazdów

Monitorowanie pojazdów, w oparciu o najnowocześniejszą technologię GPS, stanowi podstawową usługę udostępnianą w ramach systemu Globtrak, która daje możliwość samodzielnej rozbudowy urządzenia o dodatkowe moduły. Najważniejszą cechą produktu jest dostęp do takich parametrów pojazdu, jak jego prędkość oraz pozycja.

Lokalizator GPS do samochodu pozwala na dokładne monitorowanie położenia pojazdów oraz maszyn, a także na śledzenie ich najważniejszych parametrów w rzeczywistym czasie. Możliwości kontrolne systemu lokalizacyjnego są jednak znacznie szersze – przy jego pomocy można ograniczyć zbędne przebiegi samochodów, odpowiednio wykorzystać zasoby, a także zmniejszyć koszty eksploatacyjne. Tego typu lokalizacja pojazdów daje więc wymierne korzyści. Nadajniki GPS dodatkowo skutecznie zmniejszają ryzyko oszustw ze strony zatrudnianych pracowników, a to z kolei ma bezpośredni wpływ na zminimalizowanie strat finansowych przedsiębiorstwa.

Nowoczesny lokalizator GPS w jednej obudowie kryje w sobie:

 • odbiornik GPS, którego celem jest precyzyjna lokalizacja samochodu,
 • modem GPRS służący do wysyłania do systemu informatycznego danych zebranych przy pomocy lokalizatora,
 • kontrolę wskazań CAN, pozwalającą na odczytywanie parametrów pracy pojazdu
  w rzeczywistym czasie (stan paliwa, obroty silnika, ilość paliwa faktycznie spalanego przez silnik, itd.),
 • jednostkę centralną (mikrokomputer),
 • moduł wejść i wyjść, umożliwiający rozszerzenie systemu o dodatkowe opcje.

Lokalizator GPS z możliwością rozszerzenia o dodatkowe funkcje

Wybór systemu Globtrak z lokalizatorem GPS do samochodu zapewnia szereg przydatnych zastosowań, dzięki którym można z jeszcze większą precyzją i dokładnością zarządzać własną flotą pojazdów. Nadajnik GPS daje możliwość rozbudowy urządzenia o:

 • kontrolę paliwa (sonda paliwowa, fabryczny pływak, itp.),
 • identyfikację kierowcy,
 • zdalną blokadę samochodu,
 • kontrolę temperatury (w kabinie pasażerskiej, przewożonych ładunków, itp.),
 • rozgraniczenie jazdy służbowej oraz prywatnej.

System Globtrak posiada również funkcję antykradzieżową, której skuteczność została potwierdzona odpowiednim certyfikatem. Dzięki temu, w sytuacji kryzysowej, jako właściciele pojazdu możemy nie tylko dokładnie monitorować jego położenie i prędkość, ale nawet unieruchomić samochód, co uniemożliwi złodziejowi dalszą ucieczkę.

Lokalizatory GPS do systemu Globtrak stanowią najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, które znajdą zastosowanie nie tylko w branży logistycznej, ale praktycznie
w każdej dziedzinie rynku.

Zastosowanie urządzeń GPS Globtrak

Znajdujące się w naszej ofercie lokalizatory GPS dostępne są w czterech wariantach, z których każdy – ze względu na mniej lub bardziej okrojoną funkcjonalność – ma nieco inne zastosowanie. Do wyboru mają Państwo podstawową wersję systemu Mini, nieco rozszerzoną Mini Pro, szerszą Standard oraz zawierającą już wszystkie dostępne funkcje pełną wersję Professional. Dzięki takiemu rozgraniczeniu, mogą Państwo wybrać optymalny pakiet dla siebie, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Lokalizator GPS do samochodu o najszerszej funkcjonalności zapewnia między innymi możliwość lokalizacji oraz śledzenia pojazdów online, pomiar paliwa w samochodach oraz maszynach roboczych, monitoring wskazań z CAN oraz 2xCAN, odbieranie danych zebranych przez system drogą mailową, SMS-ową lub na Gadu-Gadu oraz wiele innych.

satelita GPS na orbicie
schemat systemu do lokalizacji
schemat systemu

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress